přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. července 2010, 15:30

"Jsem zklamaná, hodně," smutní Věra Cechlová

Cítila se skvěle, přesto jí postup do finále na evropském šampionátu poprvé v kariéře nevyšel.

Cítíte zklamání?
Určitě, a ne trošku, ale hodně. V rozhazování jsem se cítila úplně báječně. Hodila jsem na kvalifikační lajnu, ještě jsem viděla, jak mi trenér z tribuny zatleskal. Vůbec jsem si nepřipouštěla, že bych z kvalifikace neprošla.

Co se tedy stalo?
Byla jsem přehecovaná, v prvních dvou pokusech jsem se nepovolila. Třetí pokus byl dobrý, ale bohužel trošku jsem škrtla o prověšenou síť. Snažila jsem se hodit na osu, ale nedařilo se mi. Kruh je tady celkem hodně rychlý a já to nezvládla technicky.


Zklamaná Věra Cechlová - foto: www.graf.cz

Postup do finále visel celkem nízko…
Věděla jsem, že první skupina moc nenaházela, a možná i proto jsem to brala až příliš v pohodě. Ještě to budu dlouho vstřebávat. Přes všechny patálie jsem konečně zdravá, nic mě nebolelo, od příletu jsem se cítila famózně.

Vyhovovalo Vám prostředí?
Úplně skvělé, hotel, krásné tréninkové stadiony, počasí super, mám ráda teplo, vítr byl tak akorát. Nemám se opravdu na co vymlouvat, o to větší zklamání to pro mě je. Věřila jsem, že hodím daleko. Takovýhle výsledek, to je velká kaňka na tom všem tady.

Jak vidíte další průběh sezony?
To vážně nevím, já chtěla hodit tady. Co bude dál, o tom budu teprve přemýšlet. Vloni v Berlíně jsem měla patálie s achilovkou, nevěděla jsem, jak to dopadne. Pak jsem rok čekala právě na tohle mistrovství Evropy… Bude mě to ještě hodně dlouho mrzet, o to víc, že to je pravděpodobně můj poslední evropský šampionát.

Karolína Farská, Michal Procházka

Vytisknout