přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. ledna 2011, 12:42

„Akademičky“ zlákaly i reprezentanty

Na akademickém mistrovství ČR se představila početná skupina závodníků z reprezentačních výběrů. Soutěž družstev ovládla FTVS UK.

Šampionát vysokých škol dává frekventantům poslucháren, jsou-li zároveň elitními atlety, dobrou příležitost na rozzávodění v začínající sezoně. V přetlakové hale na Strahově se takových zájemců sešly desítky, a přestože brzký termín výkonnosti příliš nepřál, někteří naznačili slibné možnosti.

Patří mezi ně třeba Marcela Lustigová, která coby reprezentantka VŠEM zvládla patnáctistovku za 4:27.54 a o téměř deset vteřin předčila druhou v cíli Květu Peckovou (LF Plzeň). Další studentka VŠEM, Lucie Sekanová, zase zaujala osmistovkou za 2:11.11, tyčkařka Romana Maláčová (také VŠEM) začala sezonu čtyřmetrovým výkonem. V trojskoku svedly těsný souboj Lucie Uhlířová (12.74, PF UK) a Májková (12.71, FF MU). Výškařka Oldřiška Marešová (ČZU Praha) zastavila svou cestu soutěží na 185 cm, mezi muži vyhrál s 215 cm David Kovalský (ČVUT).

Do řady disciplín pak otiskly svou stopu vícebojaři, kteří se na akademickém mistrovství „rozehřívali“ před víkendovým mítinkem Chance decathlon teamu, po němž se uzavře nominace na mezistátní utkání. „To nás samozřejmě bude zajímat především, hlavně mezi muži se situace vyvíjí zajímavě,“ kvituje šéftrenér ČAS Tomáš Dvořák.   

Soutěž družstev na akademickém MČR ovládla v obou kategoriích pražská FTVS UK, následovaná mezi muži ČVUT a brněnskou FSPS, v ženské kategorii obsadily zbylá místa na pomyslných stupních vítězů závodnice z VŠEM a VŠE. V celkovéh hodnocení patří stříbro ČVUT a bronz VŠE. 

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout